« Kolovoz 2021 »

22.2.2019.

Radijska skupina naše škole napravila je kratku emisiju posvećenu obilježavanju  Svjetskog dana radija (UNESCO -  13.2.) u kojoj donosimo informacije o početcima radija kao medija i anketu o slušanosti radija među našim sugrađanima. Emisiju možete poslušati na youtube-u škole.

22.10.2018.

Povodom obilježavanja Svjetskoga dana hrane (16.10.) učenici Radijske skupine  napravili su kratku anketu među našim sugrađanima o omiljenim jelima i receptima koje bi preporučili drugima. Emisiju možete poslušati na youtube kanalu Škole.

Radijska skupina

4.5.2018.

Radijska skupina napravila je kratku anketu među našim sugrađanima (susreli smo i sugovornicu iz Slovenije) o tome kako obilježavaju Praznik rada i što misle o kvaliteti radničkih prava u Hrvatskoj, a neke od zanimljivih odgovora možete poslušati u kratkoj emisiji na youtube-u škole.

17.4.2018.

Dana 16.4.2018. god. učenici Radijske skupine naše škole posjetili su redakciju Slobodne Dalmacije u Splitu. Radionicu Djeca upoznaju medije omogućio je portal medijskapismenost.hr kojemu je cilj upoznati učenike s prednostima i nedostatcima današnjih medija, naročito interneta.

Druženje profesionalnih novinara i novinara amatera bilo je vrlo korisno i zanimljivo iskustvo.

Učenici su na portalu Slobodne Dalmacije sami objavili vijest o svom posjetu.

M. Dujmić

8.3.2018.

Radijska skupina je povodom Dana žena anketirala naše sugrađane i sugrađanke o  ženskim pravima i ravnopravnosti spolova. Njihova razmišljanja možete poslušati na youtube-u škole.

29.4.2017.

U subotu, 22.4.2017. god. na Hrvatskom radio Kninu u 9:00 mogli ste  poslušati emisiju koju su snimili članovi Radijske skupine naše škole, a tema je bila razgovor s učiteljicom Tehničke kulture Natalijom Kapović i učenikom 7.a razreda Jakovom Kusturom. Povod razgovoru je bio sudjelovanje na Državnom natjecanju iz tehničke kulture. Svoja iskustva i dojmove rado su podijelili s nama, što su ispričali i kako im je bilo, možete poslušati na youtube-u škole.

voditeljica Radijske skupine Marija Dujmić

30.3.2017.

Radijska skupina na HTV-u

Članovi Radijske skupine bili su u novinarskom posjetu HTV-ovom studiju u Šibeniku u ponedjeljak, 27.3.2017. godine.

U dvosatnom druženju s novinarima iz redakcije saznali su gotovo sve o (stresnom) poslu televizijskog novinara, čak su se okušali i u snimanju priloga za Županijsku panoramu. Posjet je bio edukativan i koristan za snimanje novih radijskih minuta u suradnji s gđom Kustura, vanjskom suradnicom Radio Knina.

Radijska skupina priredila je  još jednu emisiju za Hrvatski radio Knin. Tema je novinarsko iskustvo u HTV-ovom studiju u Šibeniku i anketa kojom smo ulicama Šibenika doznavali razmišljanja građana o našem kraljevskom Kninu. Emisiju poslušajte na youtube-u škole.

27.3.2017.

Učenici Radijske skupine razgovarali su s Nevenom Lujanovićem, srednjoškolskim nastavnikom Engleskog jezika, a cilj je bio doznati što više informacija o pravilima ponašanja u srednjoj školi i odnosu profesora prema učenicima, obzirom da većinu članova skupine očekuje upisni stres i izbor budućeg zanimanja u sljedećoj školskoj godini.

O čemu su razgovarali i što su doznali poslušajte u emisiji na Youtube kanalu škole.

Marija Dujmić, voditeljica Radijske skupine

4.12.2016.

Učenici Radijske skupine razgovarali su sa sv. Nikolom! Kako su ga uspjeli vidjeti i što im je rekao, poslušajte u vrlo zanimljivom razgovoru na Youtube kanalu  Škole i sigurno ćete saznati puno informacija koje do sada možda niste znali. Sretan blagdan sv. Nikole uz poruku -budite djeca i sanjajte svoje snove!

Marija Dujmić, voditeljica Radijske skupine

9.11.2016.

Radijska skupina OŠ dr. Franje Tuđmana dana 8. studenog (utorak) bila je u radnom posjetu gradonačelniku Nikoli Blaževiću u njegovom uredu, a povod je bio intervju koji su učenici pripremili o temama koje zanimaju njih, a vjerujemo i sve građane našega grada.

U ugodnom okruženju učenici su snimili radijski intervju u trajanju od 22 min. kojega ćemo emitirati u subotu, 19.11.2016.god. u 9:00 sati u programu Radio Knina.

Slike govore tisuću riječi, a ekskluzivne informacije o gradonačelnikovim planovima za budućnost poslušajte u subotu - i vjerujte, nećete biti razočarani!

voditeljica Marija Dujmić

Emisiju ćete uskoro moći poslušati i na youtube kanalu Škole.