16. OBLJETNICA DANA ŠKOLE
Autor: Ivona Šimunović Lukić, 24. 5. 2014.

Osnovna škola dr. Franje Tuđmana

Knin, 26.svibnja 2014.god.

16. obljetnica Dana škole

26.5. 1998.god. Ministarstvo prosvjete i športa  donosi Odluku o osnivanju II.osnovne škole Knin.

Škola je počela raditi 21. rujnu 1998.god. u prostorijama Srednje škole u Kninu i cijelu je školsku godinu 1998/99.radila u poslijepodnevnoj smjeni u Srednjoj školi.

Upisano je ukupno 691 učenik u 27 odjela od prvog do osmog razreda s ukupno  43 zaposlenika.

20. rujna 1999.god.nastava se počinje odvijati u prostorima matične škole, u dvije smjene s ukupno 30 odjela, 15 odjela razredne nastave od prvog do četvrtog razreda, te 15 odjela od petog do osmog razreda , ukupno 760 učenika.

Ukupno zaposlenih učitelja  bilo je 34, 4 vjeroučitelja, pola stručnog suradnika-defektologa i administrativno-tehničkog osoblja  9 i jednog ravnatelja, ukupno 48 zaposlenika.

Danas, nakon šesnaest godina, imamo rad u jednoj smjeni,23 odjela,10 odjela od prvog do četvrtog razreda, 13 odjela od petog do osmog razreda, 2 odjela za učenike s posebnim potrebama  i ukupno 490 učenika

Ukupno zaposlenih učitelja  34, učitelja defektologa u posebnom odjelu 2,učitelja koji izvode nastavu srpske nacionalne manjine po modelu C 3,stručnih suradnika 4,vjeroučitelja 4, administrativno-tehničkog osoblja 13 i jednog ravnatelja, ukupno 61  zaposlenik.

Škola je u ovih 16 godina sudjelovala u nizu programa i projekata od kojih je jedan bio i eksperimentalni  projekt Hnos ,naša škola bila je jedna od 49 škola koje su sudjelovale u projektu Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa.

U školskoj 2013/14. škola ima 5 učitelja mentora i jednog stručnog suradnika savjetnika što je pokazatelj kvalitete i posebnosti naše škole.

S nadom u bolju budućnost naše prosvjete  i prosvjetnih radnika, radimo svoj posao najbolje kako znamo i umijemo.

Čestitam Dan škole  svim zaposlenicima, učenicima i roditeljima.

Ravnateljica:

Slavica Šimić, prof.

U nastavku možete pročitati popis pohvaljenih učenika i učitelja prigodom Dana škole:

Učiteljsko vijeće Osnovne škole dr. Franje Tuđmana prigodom Dana škole , pohvaljuje učenicu/učenika :

ROVENU PAIĆ, 1a

RINU  LEKAJ , 8a

MARINA UKIĆA, 8b

PETRA  ČUTURIĆA, 8c

Učiteljsko vijeće Osnovne škole dr. Franje Tuđmana pohvaljuje prigodom Dana škole  učenicu  8a razreda BARBARU BABIĆ za sudjelovanje na Državnoj smotri  Lidrano.

Učiteljsko vijeće Osnovne škole dr. Franje Tuđmana pohvaljuje  prigodom Dana  škole:

1.učenika 5b razreda IVANA ŠEGRTA

2. učenika 5c razreda TOMU  NAGLIĆA

3. učenicu 6b razreda  ANDREU  BOŠNJAK

4. učenicu 6c razreda   ANDREU  KRSTANOVIĆ

za sudjelovanje na Državnom natjecanju Sigurno u prometu.

Učiteljsko vijeće Osnovne škole dr. Franje Tuđmana pohvaljuje  prigodom Dana škole:

1. učenika 6 d razreda  PETRA DOBRIJEVIĆA
  2. učenika 5 d razreda TONIJA  GAMBIROŽU
  3. učenika  8b razreda MARINA  UKIĆA
  4. učenika 8c razreda MARKA  JURKOVIĆA

za sudjelovanje na Regionalnom natjecanju ( drugo mjesto) u Stolnom tenisu.

Učiteljsko vijeće Osnovne škole dr. Franje Tuđmana  pohvaljuje prigodom Dana škole :

1. učenicu 8a razredu BARBARU BABIĆ
  2. učenicu 7a razreda MATEU  BABIĆ
  3. učenicu 7a razreda MIJU –MARIJU MARETIĆ
  4. učenicu 7a razreda ANTONIJU SAŠA
  5. učenika 7a razreda STIPU DŽALO
  6. učenika 7a razreda GABRIJELA  MARTINOVIĆA

za sudjelovanje na Međužupanijskom natjecanju iz Prve pomoći.

Učiteljsko vijeće Osnovne škole dr. Franje Tuđmana prigodom Dana škole pohvaljuje učiteljicu-mentora  MIRJANU  GUDELJ za sudjelovanje na Državnom natjecanju iz Lidrana

Učiteljsko vijeće Osnovne škole dr. Franje Tuđmana prigodom Dana škole pohvaljuje                    učiteljicu mentora  JAGODU NAKIĆ

učiteljicu tehničke kulture NATALIJU KAPOVIĆ, prof.

za sudjelovanje na Državnom natjecanju Sigurno u prometu.

Učiteljsko vijeće Osnovne škole dr. Franje Tuđmana prigodom Dana škole pohvaljuje  učitelja mentora  Ivana Bradarića za sudjelovanje na Regionalnom natjecanju u Stolnom tenisu.

Učiteljsko vijeće Osnovne škole dr. Franje Tuđmana prigodom  Dana škole  pohvaljuje učiteljicu JASNU MARKANOVIĆ za sudjelovanje na Međužupanijskom natjecanju iz Prve pomoći