preskoči na sadržaj

Osnovna škola dr. Franje Tuđmana Knin

Login
LOGO ŠKOLE

Kalendar
« Siječanj 2021 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
Prikazani događaji

VIZIJA I MISIJA

 

 

MI SMO ENABLE ŠKOLA

Oglasna ploča
Pitanja i odgovori
 Naslov: FAQ

  • Naj 10 pitanja

  • Nedavna pitanja

  • Arhiva pitanja
Forum
Učitavanje RSS feeda je završilo s greškom: nema podataka
Arhiva dokumenata
RASPORED ZVONA

1. 8:00-8:45

2. 8:50-9:35

 3. 9:40-10:25

VELIKI ODMOR

 4. 10:45-11:30

 5. 11:35-12:20

 6. 12:25-13:10

 7. 13:15-14:00

VELIKI ODMOR

8. 14:20-15:05

9. 15:10-16:55

 

VIRTUALNA KNJIŽNICA

PRIMANJA RODITELJA


Poštovani roditelji,

ovdje možete pogledati termine za individualna primanja (razredna i predmetna nastava).

Priloženi dokumenti:
RASPORED INFORMACIJA.pdf

Vijesti
MISAO TJEDNA

    

"Sve će biti u redu..."

 

 

 

POPIS OBVEZNIH KNJIŽEVNIH TEKSTOVA ZA CJELOVITO ČITANJE

 

1. i 2. razred osnovne škole:

Grimm, Jacob i Wilhelm, Crvenkapica, Snjeguljica, Trnoružica

Andersen, Hans Christian, Carevo novo ruho, Ružno pače, Tratinčica

 

3., 4. i 5. razred osnovne škole:

Brlić-Mažuranić, Ivana, Čudnovate zgode šegrta Hlapića

Lovrak, Mato, Vlak u snijegu

Lovrak, Mato, Družba Pere Kvržice

Balog, Zvonimir, izbor iz poezije

Vitez, Grigor, izbor iz poezije

Kušan, Ivan, Koko u Parizu

 

6., 7. i 8. razred osnovne škole:

Brlić-Mažuranić, Ivana, Priče iz davnine

Cesarić, Dobriša, izbor iz poezije

Gavran, Miro, Zaljubljen do ušiju

Glavašević, Siniša, Priče iz Vukovara

Mihelčić, Nada, Zeleni pas

Pavličić, Pavao, Trojica u Trnju

U prvom i drugom razredu osnovne škole učenik godišnje čita 10 cjelovitih književnih tekstova, od toga 2 obvezna književna teksta. Od trećeg do osmog razreda osnovne škole učenik čita 8 cjelovitih književnih tekstova, od toga 2 obvezna književna teksta.

 

 

FILMOVI ZA MEDIJSKU KULTURU

  1. RAZRED

  1. B. Kolar: Vau –vau

  2. M. Jović i S. Fabrio: Pale sam na svijetu

  3. N. Kostelac: Crvenkapica

  4. B. Ranitović: Srce u snijegu

  5. N. Park: Krive hlače

  6. B. Dovniković i A. Marks: Tvrdoglavo mače ili Bijela priča ili Tko je Videku napravio košuljicu

  7. Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Loleku i Boleku, Tomu i Jerryu, Mickey Mouseu, Profesoru Baltazaru, Charlie Chaplinu

  8. RAZRED

  9. Vrbanić: Svi crteži grada

  10. D. Vukotić: Kauboj Jimmy

  11. Z. Grgić: Posjet iz Svemira

  12. A. Marks: kako je Ana kupila kruh

  13. M. Lovrić: Putovanje plavog lonca

  14. M. Lovrić: Ružno pače

  15. Lj. Jojić. Svinjar

  16. Lj. Jojić: Kraljevna na zrnu graška

  17. K. Golik: Gliša, Raka i Njaka

  18. W. Disney: Snjeguljica i sedam patuljaka ili Pinokio

  19. M. Jovim i S. Fabrio: Metla i Metlenko

  20. 12. Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Loleku i Boleku, Tomu i Jerryu, Mickey Mouseu, Profesoru Baltazaru, Charlie Chaplinu

  21. Televizijske emisije s tematikom doma, škole i zavičaja

  22. RAZRED

  23. Z. Grgić, A. Zaninović, B. Kolar: Izbor filmova o profesoru Baltazaru

  24. M. Blažeković: Palčić

  25. D. Vunak: Mali vlak

  26. B. Dovniković, A. Marks: Dva miša

  27. Lj. Heidler: Lisica i gavran ili Lisica i roda ili Lav i miš

  28. M. Blažeković: Čudnovate zgode šegrta Hlapića

  29. M. Relja: Vlak u snijegu

  30. V. Fleming: Čarobnjak iz Oza

  31. A. Adamson, V. jenson: Schrek

  32. R. Minkoff: Velika pustolovina Stuarta Malog

  33. RAZRED

  34. D. Vukotić: Krava na mjesecu

  35. B. Dovniković: Znatiželja

  36. D. Vukotić: Piccolo

  37. M. Blažeković: Čudesna šuma

  38. V. Tadej: Družba Pere Kvržice

  39. O. Gluščević: Vuk

  40. B. Marjanović: Mala čuda velike prirode

  41. T. Burto: Batman

  42. R. Donner: Superman

  43. RAZRED

  44. Što je film: Uvod u filmske vrste

  45. B. Dovniković: Znatiželja

  46. D. Vukotić: 1001 crtež, Igra

  47. W. Fin, J. Stanford: Pobuna na farmi

  48. W. Disney: po izboru

  49. C. Wedge, C. Saldanha: Ledeno doba

  50. Suvremeni animirani filmovi po izboru                                                                                                                                                                                                                                 

6. RAZRED

  1. Što je film: filmska izražajna sredstva

  2. Kazalište: Sve je to kazalište, Gužva na pozornici

  3. Braća Lumiere, G. Melies

  4. P. Krelja: Povratak

  5. R. Zemeckis: Forrest Gump

  6. S. Raimi: Spiderman 2

  7. G. Lucas: Zvjezdani ratovi

  8. W. Wyler: Ben Hur

  9. RAZRED

  10. Što je film: Igrani film

  11. Što je film: Gluma u filmu

  12. Filmovi Charlie Chaplina

  13. K. Golik: Tko pjeva, zlo ne misli

  14. S. Daldary: Billy Elliot

  15. TV – serija Smogovci

  16. RAZRED

  17. Što je film: Filmska montaža

  18. Zagrebačka škola crtanog filma (Bourek, Grgić, Vukotić, Dovniković)

  19. R. Sremec: Zelena ljubav

  20. I. Škrabalo: Slamarkw divojke

  21. A. Babaja: Breza

  22. Z. Tadić: Druge

  23. Romeo i Julija

  24. R. Benigni: Život je lijep 

 

preskoči na navigaciju